• 05321600592 | 08502277790

GOLD Malatya ÜNSAL Zeytinleri

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
165 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: zeytın
  • ADRES: Özalper Mah., Yeni Bahar Cad., No:66/B, Yeşilyurt, Malatya, Türkiye
  • TELEFON: 0 (530) 637 6820
  • FAX: Belirtilmemiş
  • GSM: 0 (530) 637 6820
  • WEB SİTESİ: http://
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 19:30
SERVİS SAATLERİ 08:30 - 19:30
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
5+7 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Özalper Mah., Yeni Bahar Cad., No:66/B, Yeşilyurt, Malatya, Türkiye

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

 

Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında kahvaltı, kahvaltının vazgeçilmezleri arasında ise zeytin bulunur. Krallara layık sofralar kurmak istediğinizde zeytinin türevleri mutlaka orada bulunur.
Siyah zeytin, yeşil zeytin, dolma zeytin dediğimiz içine kırmızıbiber, salam gibi malzemelerin doldurulduğu zeytinler sık tüketilen zeytin çeşitleri arasındadır. Akdeniz ve Ege insanının kıskandıran gençlik formülünün tek cevabı olması, besleyici meyveler arasında ilk sıralarda yer alması, güne enerjik ve zinde başlamanıza yardım etmesi, vitamin ve mineral yönünden zengin olması gibi nedenler zeytini yüzyıllardır vazgeçilmez yapmaktadır.

Zeytingiller ailesine ait bu meyve Akdeniz iklimine uyum sağlayan, her mevsim yeşil rengini koruyan (diğer ifadeyle yapraklarını dökmeyen) bir ağaç türüdür. Bu nedenle hem Akdeniz’de hem Ege’de hem de Güney Marmara’da kolayca yetişmektedir. Zeytin ağaçlarının çok uzun yaşadığı bilinmektedir. Öyle ki nesilden nesle miras olarak bırakılabilecek en değerli ağaç türleri arasındadır. Çünkü dikildikten sonraki 5 yıl içinde iyi bakılmak koşuluyla meyve vermeye başlar.

Ancak bir zeytin ağacının en çok meyve verdiği en verimli dönemi 35 – 150 yaşları arasıdır. Bu ağacın boyu 10 metreye kadar ulaşabilmekte, ayrıca ortalama 1000 yıl kadar yaşamaktadır. Zeytin ağaçlarının bir başka özelliği de bir yıl çok meyve verirken diğer yıl daha az meyve vermesidir. Bunun nedeni ağacın bu yolla kendini dinlendirmesi ve diğer yıla hazırlamasıdır. Zeytin ağacının meyvesi zeytin olarak tüketilebileceği gibi bu meyvelerden yağ da elde edilebilir

Olive oil cancer  2 Mart 2015.pdf

Adana 12-01-12.pdf

Akhisar sunum (Zeytinyağı ve Sağlık) 15 Ekim 2011.pdf

kahvaltida zeytin zeytinyagi ve saglik.pdf

Nicin ve Nasil Zeytinyagi (Dr.Laleli, Eyl 2006 izmir).pdf

yaslanma ve metabolizma (aug 2003 yeni).pdf

Zeytin Yagin Kalitesine Etki Eden Faktorler ve Tagsis (Dr.Laleli, Adana).pdf

Atik Yag (Dr.Yahya Laleli, Rotary).pdf

Zeytinyag, Tali Bilesenleri ve Saglik (H.U.20 Mart 2009).pdf

Cocuk Gelisiminde Zeytinyagin Yeri Kirikkale Konusma (Dr.Laleli, 6 Kasim 2008).pdf

Neden İcin Nasil Zeytinyağı.pdf

Sektörde Yer Bulabilmeniz için Nasıl Zeytinyag, Nicin (UZOK Aydın 15-05-2012).pdf

akhisar sunu 3 15 Ekim 2011.pdf

meme kanseri.pdf

HAMİLELİK DÖNEMİNDE ZEYTİNYAĞI.docx

SAĞLIK İÇİN ZEYTİNYAĞI.doc

Zeytinyagi-sempozyum-metin.doc

ZEYTİNYAĞI ve KANSER.docx

ZEYTİNYAĞI ve KARDİYOVASKÜLER.docx

ZEYTİNYAĞI ve YÜKSEK KAN BASINCI.docx

ZEYTİNYAĞ – SAĞLIK.doc

 

 

 

Doğal Zeytinyağını Anlamanın Yolları

Zeytinyağını almadan üzerinde yazanları iyi okuyun. Tüketime uygun birkaç çeşit zeytinyağı vardır. TSE damgalı ve sağlık bakanlığı onaylı bu ürünler de yazanlar elbette ki doğru olacaktır. Sadece siz alırken dikkat edip, yanlış ürünü almamaya özen gösterin.

Doğal Süzme; üzerinde doğal sızma ya da natürel sızma zeytinyağı. Oleik asit oranı %0,8 ve altında olur. En kaliteli zeytinyağı doğal sızma zeytinyağıdır.

Doğal birinci; doğal birinci ya da natürel birinci zeytinyağı. Oleik asit miktarı %0,8 ile %2 arasında değişir. Tüketime uygundur. Doğal süzme zeytinyağı kadar kaliteli olmasa da kullanılabilir.

Ünsal Zeytinyağı; tatsız ve kokusuz rafine zeytinyağına %10 ile %20 oranında doğal zeytinyağı eklenerek elde edilir. Riviera zeytinyağından doğal zeytinyağı tadı ve kokusu alınabilir. Oleik asit oranı %1 ile %1,5 arası değişebilir.

 

İçindekilere, adına, asit oranına ve fiyatına bakıp doğal zeytinyağı aldıktan sonra daha da emin olmak isteyebilirsiniz. Belki de aldığınız zeytinyağı etiketsiz, sağlık bakanlığı onaysız, bizzat üreticiden olabilir. Böyle bir durumda evde de bir zeytinyağının doğal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Zeytinyağının içindeki asit miktarından bahsettik. Dil üzerinde acılık, genizde yanma hissediliyorsa doğal zeytinyağıdır.

Zeytinyağı ilk açıldığında biraz koklayıp, zeytin, çimen ya da çiçek kokusu almak gerekir. Küf, nem, boya benzeri kokular alıyorsak zeytinyağı ya doğal değildir ya da kalitesi düşüktür.

 

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.